Miejsce pracy:
Poznań
Obszar:
Finanse/ Kontroling
Data publikacji:
2024-06-19
Numer referencyjny:
240631_KF
Dla naszego klienta, producenta spersonalizowanych upominków firmowych, firmy będącej jednym z liderów a branży, posiadających uznaną i rozpoznawalną markę - poszukujemy kreatywnej i doświadczonej osoby na stanowisko:

Kontroler Finansowy

Miejsce pracy: Poznań

Zakres obowiązków:
  • koordynacja procesów zarządzania kapitałem obrotowym i płynnością finansową firmy.
  • raportowanie finansowe, w tym przygotowywanie dokładnych i terminowych sprawozdań finansowych, takich jak bilanse, rachunki zysków i strat oraz raporty przepływów pieniężnych.
  • opracowywanie rocznych budżetów i prognoz, monitorowanie wyników w porównaniu z założonym budżetem oraz przeprowadzanie analizy odchyleń.
  • planowanie, kontrola i optymalizacja wydatków inwestycyjnych zgodnie ze strategią i budżetem firmy. Analiza opłacalności projektów inwestycyjnych oraz ocena ich wpływu na wyniki finansowe firmy.
  • analiza wyników operacyjnych w celu identyfikacji obszarów nierentownych.
  • opracowywanie i wdrażanie działań mających na celu poprawę rentowności.
  • interpretacja wskaźników finansowych, analiza wpływu poszczególnych czynników na wyniki firmy.
  • dostarczanie informacji finansowych i rekomendacji dla właścicieli. Wsparcie w podejmowaniu strategicznych decyzji oraz długoterminowego planowania biznesowego.
  • sporządzanie i prezentacja raportów zarządczych.
  • koordynacja procesów księgowych.
  • koordynacja procesu zamknięcia rocznego oraz współpraca z audytorami.

Oczekiwania wobec kandydata:
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne (preferowane: rachunkowość, finanse, controlling finansowy).
  • minimum 3 lata doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku (idealnie w firmie produkcyjnej/handlowej w międzynarodowym środowisku).
  • doświadczenie w obsłudze systemów klasy ERP i Excel.
  • znajomość zagadnień rachunkowości zarządczej.
  • znajomość języka angielskiego na poziomie min. C1.
  • wysokie zdolności analityczne i umiejętność wyciągania wniosków.

Dlaczego warto:
  • praca w dynamicznym środowisku zespołu pełnego pasji i zaangażowania.
  • konkurencyjne wynagrodzenie oraz pakiet benefitów.
  • elastyczne godziny pracy i możliwość pracy zdalnej.
  • zatrudnienie na podstawie umowy o prace lub kontrakt B2B