Miejsce pracy:
Wielkopolska / Poznań
Obszar:
Finanse
Data publikacji:
2023-12-15
Numer referencyjny:
231247_DFP
Dla naszego Klienta, ogólnopolskiej firmy z branży IT, poszukujemy doświadczonego kandydata na stanowisko:

Dyrektor Finansowy

Lokalizacja: Wielkopolska - Poznań

Zakres obowiązków:
  • Tworzenie i realizacja strategii finansowej spółki.
  • Kierowanie działem finansowym, w tym zespołem księgowym i kontrolą finansową.
  • Nadzór nad rachunkowością i sprawozdawczością Spółki, odpowiedzialność za przygotowanie raportów finansowych, monitorowanie zgodności z przepisami, nadzór nad księgowością i audytem; współpraca z podmiotami zależnymi.
  • Opracowywanie optymalnych rozwiązań w zakresie zarządzania płynnością finansową, inwestycjami i finansowaniem działalności firmy poprzez nawiązywanie kontaktów z bankami i instytucjami zewnętrznymi.
  • Kontrola kosztów: budowa modelu zarządzania i kontroli kosztów operacyjnych oraz identyfikacja obszarów optymalizacji kosztów; opracowywanie/doskonalenie modelu rozliczania rentowności projektów.
  • Proponowanie i wdrażanie usprawnień w organizacji.
  • Raportowanie do Zarządu zgodnie z ustalonymi wymaganiami.

Oczekiwania:
  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne oraz doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku.
  • Doskonała orientacja biznesowa w funkcjonowaniu Spółek technologicznych.
  • Doświadczenie w planowaniu finansowym, sprawozdawczości i analizie ekonomiczno-finansowej, budżetowaniu oraz zarządzaniu kosztami w firmie.
  • Umiejętność tworzenia i analizy modeli biznesowych.
  • Znajomość zasad i narzędzi rachunkowości finansowej i zarządczej.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
  • Orientacja na nowe technologie i innowacyjność.

Mile widziane:
  • Udokumentowane doświadczenie w pracy w różnorodnych organizacjach obsługujących zróżnicowane kanały sprzedaży i segmenty rynkowe, zwłaszcza w strukturach wielooddziałowych.

Oferta:
  • Umowa o pracę lub kontrakt B2B.
  • Wynagrodzenie składające się z części stałej oraz premii zadaniowej (19 000 – 30 000 PLN).
  • Prywatna opieka medyczna.
  • Elastyczny czas pracy.
  • Dofinansowanie kursów i szkoleń