Miejsce pracy:
Home Office + Poznań
Obszar:
Eksport
Data publikacji:
2022-12-08
Numer referencyjny:
2210155_SCT
Dla naszego Klienta –Firmy świadczącej rozwiązania IT dla biznesu, poszukujemy osoby na stanowisko :

Specjalista ds. Klasyfikacji Celnej Towarów

(Home office + Poznań)

Zakres obowiązków:

  • Prowadzenie klasyfikacji i taryfikacji towarów w tym towarów podwójnego zastosowania  oraz wprowadzanie danych
  • Zgłaszanie i otrzymywanie zezwoleń na obrót produktami.
  • Odpowiedzialność za przygotowanie dokumentacji w celu prawidłowego przebiegu odprawy celnej.
  • Współpraca z agencjami celnymi w zakresie odpraw eksportowych
  • Współpraca i reprezentowanie firmy przed organami celno-skarbowymi.
  • Przestrzeganie procedur zgodnych z obwiązującymi przepisami i standardami firmy oraz obowiązującego prawa celnego.
  • Gromadzenie i szczegółowa analiza informacji
  • Prowadzenie rejestrów, przygotowywanie raportów, weryfikacja informacji.
  • Pozyskiwanie i wystawianie preferencji celnych.
  • Przygotowywanie raportów i sprawozdań.
  • Współpraca z oddziałami firmy
  • Generowanie deklaracji statystycznych Intrastat

Oczekiwania wobec kandydata:
  • Minimum 2-letnie doświadczenie w klasyfikacji i taryfikacji towarowej w tym towarów podwójnego zastosowania
  • Znajomość przepisów dotyczących procedur celnych, prawa celnego i dokumentacji celno-skarbowej dotyczących obrotu towarem w Unii Europejskiej oraz poza Unią Europejską.
  • Wiedza z zakresu obowiązujących przepisów dotyczących preferencyjnego pochodzenia towaru.
  • Biegła znajomość języka angielskiego oraz języka polskiego
  • Biegła obsługa pakietu MS Office (w szczególności MS Excel);
  • Samodzielność w realizacji powierzonych obowiązków i odpowiedzialność za powierzone zadania.
  • Systematyczność i bardzo dobra organizacja pracy;
  • Umiejętności analityczne.
  • Gotowość do pracy w systemie „home office” + okazjonalne wizyty w oddziale w Poznaniu (90% HO)

Dlaczego warto:
  • Szkolenia i wsparcie starszych stażem kolegów w zdobywaniu doświadczenia
  • Samodzielność w realizowaniu powierzonych zadań
  • Możliwość 100% pracy zdalnej
  • Dofinansowanie kursów językowych
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę B2B
  • Pakiet socjalny (Multisport, prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie).